Zielona Szkoła – Wiedeń 2018

28 maja, 2018

Zielona Szkoła Siódmoklasistów – Wiedeń 2018

Siódmoklasiści z Varsovii spędzili pięć majowych dni w Wiedniu. Wyjazd trwał od 14 do 18 maja.  Spotkanie ze stolicą Austrii  rozpoczęliśmy od przejazdu autokarem XIX-wieczną aleją Ring, przy której zobaczyliśmy gmach Uranii, Park Miejski, Muzeum Historii Sztuki, Operę, plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz i Teatr Dworski. Następnie obejrzeliśmy Krypty Cesarskie przy kościele Kapucynów.  Kolejne dni pobytu w Wiedniu dostarczały wielu niezapomnianych wrażeń związanych z urokiem tego miasta i jego atrakcjami turystycznymi.  Mieliśmy okazję podziwiać Muzeum Historii Naturalnej, zespół pałacowo-parkowy Schonbrunn, motylarnię. Odwiedziliśmy również znajdujący się pod Wiedniem zamek Kreuzenstein oraz Kahlenber- jedno ze wzgórz Lasku Wiedeńskiego. Zdążyliśmy też obejrzeć poranny trening w Hiszpańskiej Szkole Jazdy- najstarszej szkole jazdy konnej. Spacerom po mieście i wyprawom do najciekawszych miejsc tego pięknego miasta towarzyszyły interesujące opowieści przewodnika wiedeńskiego. Siódmoklasiści wrócili zadowoleni i zrelaksowani, jak również bogatsi o wiedzę na temat jednej z piękniejszych europejskich stolic.

Kolejne sukcesy młodych plastykówZielona Szkoła w Mrągowie