Sztukmistrz. Norwid- rysunki. Wyjście na wystawę w Kordegardzie

4 listopada, 2021
24 września minęła 200 rocznica narodzin polskiego poety, eseisty, malarza, rzeźbiarza i filozofa- Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji jako grupa uczniów realizujących język polski na poziomie rozszerzonym, odwiedziliśmy wystawę w Galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu, upamiętniającą to wydarzenie. Wystawa  składała się z prac plastycznych artysty i instalacji stworzonej na bazie cytatów z jego poezji. Podczas trwania wydarzenia mieliśmy szansę podziwiać piękne akwarele, szkice, litografie i akwaforty, stworzone podczas dalekich podróży i głębokich rozmyślań.  Wysłuchaliśmy inspirującego wykładu kuratorki wystawy, dzięki czemu mogliśmy zachwycić się dokładnością kreski i szczerością przekazu prac mistrza.
Relacje Emila ze szkoły w FREITALŚladami socrealizmu w Warszawie