Udział naszych uczniów w 25 Festiwalu Nauki

27 września, 2021

W dniach od 17 do 24 września zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 49 jak i Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 6 brali udział w licznych zajęciach w ramach 25 Festiwalu Nauki.

Zajęcia odbywały się w tym roku zarówno stacjonarnie jak i on-line.

Uczniowie klas 1-3 Szkoły podstawowej odwiedzili Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym gdzie dowiedzieli się o pająkach i owadach zamieszkujących nasze lasy. Poczuli się jak studenci Szkoły Głównej Handlowej biorąc udział w warsztatach na temat historii i wartości pieniądza.

Uczniowie klas starszych 4-8 brali udział w licznych zajęciach organizowanych min. przez Akademię Wychowania Fizycznego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Wojskową Akademię Techniczną, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Archiwum Główne Akt Dawnych.

Uczniowie liceum odwiedzili Wydział Technologii Żywności SGGW, Instytut Kultury Śródziemnomorskiej PAN, Szkołę Główną Handlową, Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Brali również udział w zajęciach on-line prowadzonych przez Akademię Pedagogiki Specjalnej, Wojskową Akademię Techniczną, Collegium Civitas, Instytut Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia zarówno te stacjonarne jak i te on-line były dobra okazją na zapoznanie się z ciekawymi tematami jak również odwiedzenia różnych uczelni, do których może już w przyszłym roku nasi uczniowie będą aplikować. Po raz pierwszy udało nam się zorganizować udział naszych uczniów w tak licznych zajęciach Festiwalu Nauki, będziemy się starać aby w następnych latach było podobnie.

Koordynatorzy

Agnieszka Gil