Kolejny dzień naszej szkolnej wyprawy do Krakowa!

26 października, 2025
Uczniowie Liceum Varsovia kontynuowali swoją podróż po kulturze i historii miasta.
Tym razem odwiedzili Dom Józefa Mehoffera, Collegium Maius. Najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego – oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego.
W Domu Mehoffera młodzież mogła podziwiać niezwykłe wnętrza pełne secesyjnego stylu i kolorów oraz poznać bliżej twórczość jednego z najwybitniejszych polskich artystów Młodej Polski.
Wizyta w Collegium Maius była prawdziwą podróżą w czasie – uczniowie zobaczyli średniowieczne sale wykładowe i pamiątki po wybitnych absolwentach uczelni, w tym Mikołaju Koperniku.
Za nami też wyjątkowa atrakcja – zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego, jednej z najpiękniejszych scen w Polsce. To miejsce, w którym historia polskiej kultury dosłownie ożywa – od kulis po loże widowni. 🎭✨
To był kolejny dzień pełen inspiracji, sztuki i poznawania dziedzictwa naszego kraju. 🇵🇱
Klasy pierwsze na spektaklu „Oskar i rzeczy”Spacer po krakowskim Kazimierzu
Fundacja Edukacyjna Varsovia
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.